Perşembe, 03 Aralık 2020

Trafik Kazasında Yapılması Gerekenler

kaza sonrası neler yapmalıyız

Araç sürerken bir kazaya karıştığınızda ya da sizin hiçbir suçunuz olmamasına rağmen aracınız kazaya karıştığında yapmanız gereken önemli iş ve davranışlar vardır.

Bir trafik kazası ile karşı karşıya kaldığınızda hiç paniğe kapılmadan aracınızı durdurunuz. Emniyetli bir şekilde stop ettikten sonra araçtan ininiz. Sakin bir şekilde aracınızdan aşağıya inerek sizde bir şey olup olmadığına bakın. Sonra kazaya karışan diğer aracın şoförünü kontrol edin. Yaralanma durumu yoksa ilk önce araçlarınızın kazan anı fotoğraflarını çekin. Kaza alanındaki resimler sonradan sizi sıkıntıya sokacak olumsuzluklardan kurtaracaktır. Sonra trafiğe engel olmamak için araçları emniyetli bir şekilde yol kenarına alın. Kazaya karışan araç şoförlerinin aralarında kaza tesbit tutanağı tutarak imzalayın. Anlaşma tutanaklarını imzaladıktan sonra karşılıklı ehliyet, ruhsat,sigorta poliçelerinin fotokopilerini alarak evraklarınızı tamamlayın.

Kazalı araçlarınız çalışacak halde değilse firmamızdan oto çekici yardımı isteyin. Araçlarınızı kendi usta ve servislerinize teslim ederiz.

Adresimiz

Sanayii Mahallesi Kusget Sanayi Sitesi B Blok No: 2

Şehitkamil - Gaziantep

Cep: 0532 656 94 13

Mail Listemize Koydolun

Sizi Haberdar edelim